Ανακοινώσεις σχετικά με την Πρακτική Άσκηση.

Η πρώτη δια ζώσης συνάντηση της υπεύθυνης ΠΑ καθώς και των φοιτητών/τριών που ενδιαφέρονται να εκπονήσουν Πρακτική Άσκηση στο Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας θα πραγματοποιηθεί
την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου στις 10.30πμ στη Δ αίθουσα. Στη συνάντηση αυτή θα παρουσιάσουν τον ρόλο και τη λειτουργία της ΠΑ οι ιδρυματικά υπεύθυνοι.

Οι συναντήσεις με την υπεύθυνη της Πρακτικής Άσκησης κα Βασιλική Κράββα θα γίνονται αποκλειστικά κατόπιν συνεννόησης με τη διδάσκουσα και σχετικής ανακοίνωσης στην ιστοσελίδα του τμήματος προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων. Έχει ήδη οριστεί η πρώτη δια ζώσης συνάντηση (15/02/2024) και θα ακολουθήσει σύντομα και άλλη. Θα υπάρξει και διαδικτυακή ενημέρωση για όσους/ες δεν μπορέσουν να παρευρεθούν.  Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες να παρακολουθούν αυτές τις συναντήσεις ώστε να ενημερώνονται και να θέτουν σε αυτό το πλαίσιο τις όποιες απορίες τους.