Πρόσκληση Εκδήλωσης στο 1ο Pre-Event του TEDxDUTH 2022

Το 3ο TEDxDUTH είναι γεγονός
Πρόσκληση Εκδήλωσης στο 1ο Pre-Event του TEDxDUTH 2022

Στο πλαίσιο της διοργάνωσης του 3ου TEDxDUTH, θα πραγματοποιηθεί  το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 και ώρα 11:30, στον χώρο του" Νομαρχείου" στην Αλεξανδρούπολη,  το 1Ο  pre-event με θεματολογία “X-pectations”
Στόχος του event είναι να υπάρξει δικτύωση ανάμεσα στη πανεπιστημιακή  την φοιτητική κοινότητα αλλά και  το ευρύ κοινό.
Η διοργάνωση θα αποτελέσει την ευκαιρία να συναντηθούμε έπειτα από μία εκτενή περίοδο κοινωνικής απομόνωσης.
Σας περιμένουμε με ενθουσιασμό και ανυπομονησία!
Την εκδήλωση θα στελεχώσουν μέλη από την ακαδημαϊκή κοινότητα και τον επιχειρηματικό κόσμο.
Θα διοργανωθούν πλήθος Workshop και Perfomances, δίνοντας μια ζωντανή νότα.

Οι φόρμες συμμετοχής έχουν ανοίξει και τα εισιτήρια είναι περιορισμένα!
Κράτησε κι εσύ το εισιτήριό σου στον παρακάτω σύνδεσμο:

Για περισσότερες  πληροφορίες και ενημερώσεις μπορείτε να ακολουθήσετε τη διοργάνωση σε: Ιστοσελίδαtedxduth.gr Instagram: @tedxduth Facebook: TEDx DUTH

Δυο λόγια για το TEDxDUTH
Το TEDxDUTH είναι μια μη κερδοσκοπική οργάνωση αφιερωμένη στη διάδοση αξιόλογων ιδεών, κυρίως μέσω ομιλιών και Workshops. Η Οργανωτική Επιτροπή των δράσεων απαρτίζεται στην πλειοψηφία από προπτυχιακούς φοιτητές του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και έχει σκοπό να εμπνεύσει, να προβληματίσει και να ευαισθητοποιήσει το φοιτητικό κοινό και την τοπική κοινωνία για ζητήματα που αφορούν την επιστήμη, τον πολιτισμό, την εκπαίδευση και τις τέχνες.