Αρχαιολογική έρευνα στην Κοζάνη

Αγαπητοί φοιτητές,

σας ανακοινώνω τη δυνατότητα συμμετοχής, τον Ιούλιο, στην αρχαιολογική έρευνα στην Κοζάνη. Δεδομένου ότι δεν υπάρχει δυνατότητα κάλυψης εξόδων διαμονής και διατροφής, προτεραιότητα έχουν όλοι οι φοιτητές που δεν θα χρειαστούν την κάλυψή τους.

Η έρευνα αφορά τη μελέτη εξαιρετικού και σημαντικού κεραμικού συνόλου από τον οικισμό του Κλείτου Κοζάνης, στον οποίο αποκαλύφτηκαν πολλά σπίτια και νεκροταφείο της Νεότερης Νεολιθικής περιόδου (5300-5000 προ Χριστού εποχής).

Στην έρευνα μπορείτε να συμμετέχετε και ΜΕΣΩ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ την οποία συντονίζει ο συνάδελφος κ. Δημοσθένης Στρατηγόπουλος. Την αίτηση για συμμετοχή μέσω πρακτικής άσκησης πρέπει να υποβάλετε ηλεκτρονικά ΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (17. Απριλίου).

Παρακαλώ όλους εσάς που θέλετε να λάβετε μέρος, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που έχουν δικαίωμα να συμμετέχουν μέσω αμειβόμενης πρακτικής άσκησης, να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους σε μένα (durem@he.duth.gr).

Για τις προϋποθέσεις συμμετοχής παρακαλώ να ενημερωθείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:   https://www.he.duth.gr/el/node/13613

Ευχαριστώ πολύ,
Ντούσκα Ούρεμ-Κώτσου