Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών CultTech (MSc in Cultural Heritage Materials and Technologies) από το Τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχείρισης Πολιτισμικών Αγαθών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

Αγαπητοί Συνάδελφοι,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών CultTech (MSc in Cultural Heritage Materials and Technologies) δέχεται αιτήσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.
Για πληροφορίες και αιτήσεις μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα CultTech.uop.gr ή να επικοινωνήσετε μαζί μας (τηλέφωνο: 27210-65145 και ηλεκτρονική διεύθυνση: culttech@uop.gr )
Το ΠΜΣ υλοποιείται από το Τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχείρισης Πολιτισμικών Αγαθών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, με έδρα την Καλαμάτα.
Η επίσημη γλώσσα του ΠΜΣ είναι η αγγλική και η διάρκεια φοίτησης ένα έτος.
Από τη Γραμματεία του CultTech MSc