Τελετή αναγόρευσης του Ομότιμου Καθηγητή του ΕΚΠΑ Μηνά Αλ. Αλεξιάδη σε Επίτιμο Διδάκτορα της Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών και Ημερίδα για τον σύγχρονο ελληνικό λαϊκό πολιτισμό

Την Τετάρτη 15 Μαΐου 2019 θα πραγματοποιηθεί Τελετή Αναγόρευσης του Ομότιμου Καθηγητή του ΕΚΠΑ κ. Μηνά Αλ. Αλεξιάδη σε Επίτιμο Διδάκτορα της Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Δ.Π.Θ. στο Κεντρικό Αμφιθέατρο Πανεπιστημιούπολης Κομοτηνής και ώρα 19.00. Θα προηγηθεί Ημερίδα προς τιμή του με θέμα: «Ο σύγχρονος ελληνικός λαϊκός πολιτισμός: μεταξύ Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας», που διοργανώνει το Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας του Δ.Π.Θ., στον ίδιο χώρο και ώρα 16.30. Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης της ημερίδας.

Επισυναπτόμενα αρχεία:
Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2019