Η Τοπική Ιστορία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας "Σπουδές στην Τοπική Ιστορία-διεπιστημονικές προσεγγίσεις", σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο Φιλολόγων και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ροδόπης, διοργανώνουν Ημερίδα με θέμα «Σχεδιασμός και υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων Τοπικής Ιστορίας στο Νομό Ροδόπης». Η Ημερίδα εντάσσεται στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μαθήματος "Διδασκαλία της Τοπικής Ιστορίας" και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 29 Νοεμβρίου 2017 μεταξύ 15.30-18.40 στο Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας, αίθουσα Β΄. Δηλώσεις συμμετοχής στον σχολικό σύμβουλο κ. Δ. Βλάχο (20-24 Νοεμβρίου, θα κοινοποιηθεί πρόσκληση στις σχολικές μονάδες).
Ο πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής
Άγγελος Παληκίδης
Επίκουρος Καθηγητής