Κατάλογος χειρογράφων λαογραφικού αρχείο

Ο κατάλογος χειρογράφων συλλογών πρωτογενούς λαογραφικού υλικού του "Λαογραφικού Αρχείου" του Εργαστηρίου καταρτίστηκε με τη συνεργασία φοιτητών του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας, στα πλαίσια πρακτικής εξάσκησής τους στο πρόγραμμα ΕΣΠΑ τον Μάιο και τον Ιούνιο 2016

Title
597. Χαϊτίδου Σοφία, Μεσόβουνο Κοζάνης, 8ο, 68, 2000-01
598. Ραπτοπούλου Ευθυμία, Πεντάλοφος Θεσσαλονίκης, 8ο, 115, 2000-01
599. Ζουμελίδου Δέσποινα, Άγιος Βαρθολομαίος Φλώρινας, 8ο, 84, 2000-01
600. Τσαούση Πασχαλιά, Ξηρότοπος Σερρών, 8ο, 68, 2000-01
601. Νίτσα Σοφία, Κρηστώνη Κιλκίς, 8ο, 112, 2000-01
602. Χατζηπαπά Κορίνα, Πεντάπολη Σερρών, 8ο, 61, 2000-01
603. Νάσκου Μαρία, Πεντάπολη Σερρών, 8ο, 47, 2000-01
604. Παλησίδης Αλέξανδρος, Ψυχικό Σερρών, 8ο, 80, 2000-01
605. Μηλικούδι Σουλτάνα, Ποιμενικό Έβρου, 8ο, 91, 2000-01
606. Σιδηροπούλου Μαριάνθη, Μεσοχώρι Φλώρινας, 8ο, 102, 2000-01
607. Τασίκα Αθηνά, Καρδίτσα Καρδίτσας, 8ο, 100, 2000-01
608. Τερζόγλου Βασιλική, Μεταξάδες Έβρου, 8ο, 80, 2000-01
609. Τσόλιας Γεώργιος, Αταλάντη Φθιώτιδας, 8ο, 103, 2000-01
610. Ροβογλίδου Ελένη, Αμπελάκια Λάρισας, 8ο, 94, 2000-01
611. Αγώλα Αγγελική Ελένη, Στανός Χαλκιδικής, 8ο, 71, 2000-01
612. Δεληγκάρη Στυλιανή, Νέα Φώκαια Χαλκιδικής, 8ο, 54, 2000-01
613. Καπέτα Ευσταθία, Αβραμιό Μεσσηνίας, 8ο, 72, 2000-01
614. Καραμοσχόγλου Γρηγορία, Νέα Πέλλα Πέλλας, 8ο, 30, 2000-01
615. Κολοβού Μαργαρίτα, Βελεστίνο Μαγνησίας, 8ο, 58, 2000-01
616. Καραναστάση Πασχαλιά-Ειρήνη,, Κάτω Καμήλα Σερρών, 8ο, 77, 2000-01
617. Γαρυφάλλου Ευτυχία, Ασβεστοχώρι Θεσσαλονίκης, 8ο, 38, 2000-01
618. Διονυσοπούλου Χριστίνα, Λεσίνι Μεσολογγίου Αιτωλοακαρνανίας, 8ο, 65, 2000-01
619. Γούλα Μαρία , Βαφέικα Ξάνθης, 8ο, 34, 2000-01
620. Βέργος Ματθαίος, Λιβαδειά Βοιωτίας, 8ο, 44, 2000-01
621. Δεληγιάννη Μυρσίνη, Ξηροπόταμος Σαμοθράκη Έβρου, 8ο, 115, 2000-01
622. Αθανασιάδη Χιόνα, Αίνος Θράκης Έβρου, 8ο, 61, 2000-01
623. Γρηγοριάδου Μαρία, Σουφλί Έβρου, 8ο, 11, 2000-01
624. Καφανταρίδου Αικατερίνη, Κεφαλοχώρι Ημαθίας, 8ο, 68, 2000-01
625. Κάλτσα Μαρία , Λαγυνά Θεσσαλονίκης, 8ο, 64, 2000-01
626. Γρηγορίου Ιωάννα, Απιδέα Καρδίτσας, 8ο, 104, 2000-01
627. Ζαμπουνίδου Ιωάννα, Άνω Σαγήνη Ορεστιάδας Έβρου, 8ο, 109, 2000-01
628. Κανάρα Γεωργία, Σκήτη Μελιβοίας Λάρισας, 8ο, 64, 2000-01
629. Αποστολίδου Αργυρή, Ποταμιά Θάσου Καβάλας, 8ο, 69, 2000-01
630. Κάκου Μαρία, Κάρπη Κιλκίς, 8ο, 68, 2000-01
631. Γρηγορίου Ιωάννα, Κρύα Βρύση Ιωαννίνων, 8ο, 63, 2000-01
632. Κετόνη Χρυσούλα, Νέα Ζίχνη Σερρών, 8ο, 81, 2000-01
633. Ζαντίδου Βασιλική, Νάουσα Ημαθίας, 8ο, 78, 2000-01
634. Καρσαμπάλη Όλγα, Αγία Μαρίνα Ημαθίας, 8ο, 58, 2000-01
635. Καρπούζη Φρόσω, Ρόδος Δωδεκανήσου, 8ο, 66, 2000-01
636. Ζηγούρη Δήμητρα, Διλινάτα Κεφαλληνίας, 8ο, 135, 2000-01
637. Κατικαρίδου Αναστασία, Κολχική Φλώρινας, 8ο, 93, 2000-01
638. Κλαπαδώρα Κυριακή, Νυμφαίο Φλώρινας, 8ο, 91, 2000-01
639. Κωνσταντινίδου Άννα, Μελίτη Φλώρινας, 8ο, 36, 2000-01
640. Ζαχαροπούλου Ελένη, Παλιούρι Καρδίτσας, 8ο, 63, 2000-01
641. Κουσούλου Αλεξάνδρα, Θραψανό Ηρακλείου, 8ο, 68, 2000-01
642. Γρηγορίου Ιωάννα, Απιδέα Καρδίτσας, 8ο, 104, 2000-01
643. Στεφάνου Μαρία, Κορδελιό Θεσσαλονίκης, 8ο, 17, 2000-01
644. Τσουκαλά Θεοδώρα, Αγρίνιο Αιτωλοακαρνανίας, 8ο, 72, 2000-01
645. Μότσος Δημήτριος, Κριθιά Θεσσαλονίκης, 8ο, 116, 2000-01
646. Ρουσσινός Παύλος, Λιτόχωρο Πιερίας, 8ο, 90, 2000-01
647. Νικολάου Ευάγγελος, Κήποι Εύβοιας, 8ο, 30, 2000-01
648. Μαρούδη Ελένη, Άνω Κώμη Κοζάνης, 8ο, 83, 2000-01
649. Μάλλιου Αφροδίτη, Νέα Σάντα Κιλκίς, 8ο, 79, 2000-01
650. Πάλλα Μαρία-Αικατερίνη, Κοζάνη Κοζάνης, 8ο, 65, 2000-01
651. Καλαμένιου Αθανασία, Παλαιοχώρι Καβάλας, 8ο, 95, 2000-01
652. Μακρή Βικτωρία, Κοιμητηρίων Θεσσαλονίκης, 8ο, 30, 2000-01
653. Κανδαράκης Κωνσταντίνος, Κοιμητηρίων Νέας Μάκρης Αττικής, 8ο, 41, 2000-01
654. Σερμπίνη Ανθούλα, Ξινό-Νερό Αμυνταίου Φλώρινας, 8ο, 49, 2000-01
655. Φεργαδιώτου Ελισάβετ, Πέρνη Καβάλας, 8ο, 57, 2000-01
656. Πάλλα Ελευθερία, Κοζάνη Κοζάνης, 8ο, 59, 2000-01
657. Ξανθόπουλος Iορδάνης, Αγία Ελένη Σερρών, 8ο, 8, 2000-01
658. Παπαρσένιος X. Βασίλειος, Βλαχογιάννι Τυρνάβου Λάρισας, 8ο, 25, 2000-01
659. Τσαρδακλής Θανάσης , Δασμός Ροδόπης, 8ο, 81, 2000-01
660. Ρογκότη Μαρία , Χαλάστρα Θεσσαλονίκης, 8ο, 55, 2000-01
661. Συρταδιώτη Νικολέττα, Βελεστίνο Μαγνησίας, 8ο, 96, 2000-01
662. Στούκης Γεώργιος , Κυριάκι Βοιωτίας, 8ο, 136, 2000-01
663. Συρόπουλος Νικόλαος , Καρποχώρι Καρδίτσας, 8ο, 55, 2000-01
664. Λέκου Αλίκη , Χρυσή Καστοριάς, 8ο, 57, 2000-01
665. Χοντζιά Μήνα, Άγρας Πέλλας, 8ο, 86, 2000-01
666. Κεχλιμπάρη Φωτεινή , Βαμβακόφυτο Σερρών, 8ο, 55, 2000-01
667. Αντωνόπουλος Αλέξανδρος , Σκιάθος Μαγνησίας, 8ο, 59, 2000-01
668. Καζάκη Βασιλική, Ελασσόνα Λάρισας, 8ο, 87, 2000-01
669. Καλλίχαρος Μιχαήλ , Σκουτάρος Λέσβου, 8ο, 79, 2000-01
670. Μανάρα Μαρία, Αυγερινός Κοζάνης, 8ο, 95, 2000-01
671. Ταξίδου Κυριακή , Κολχίδα Κιλκίς, 8ο, 100, 2000-01
672. Σαλπιγκτή Άννα , Μυρτόφυτο Καβάλας, 8ο, 83, 2000-01
673. Οκομουσόγλου Άννα , Σήμαντρα Χαλκιδικής, 8ο, 84, 2000-01
674. Χαραδιά Ναυσικά , Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης, 8ο, 74, 2000-01
675. Φουρλάκη Φωτεινή, Αγγίστα Σερρών, 8ο, 49, 2000-01
676. Παπαγεωργίου Βασιλική, Διδυμότειχο Έβρου, 8ο, 99, 2000-01
677. Πράπα Χαρίκλεια, Σκλήθρο Λάρισας, 8ο, 44, 2000-01
678. Ουζούνης Ιωάννης-Σαμουήλ, Βλάχοι Ν. Έδεσσας Πέλλας, 8ο, 44, 2000-01
679. Πλάτωνης Παναγιώτης, Πύργος Κιεριου Καρδίτσας, 8ο, 111, 2000-01
680. Καρατόλια Βάγια, Ναρθάκι Φαρσάλων Λάρισας, 8ο, 192, 2000-01
681. Παναγιωτίδου Ευαγγελία, Αρδάνιο Έβρου, 8ο, 35, 2000-01
682. Λιάζου Ευαγγελία, Νέο Πετρίτσι Σερρών, 8ο, 96, 2000-01
683. Σιβρίδου Αικατερίνη, Στρυμονοχώρι Σερρών, 8ο, 31, 2000-01
684. Παπαϊωάννου Ελένη, Ωρεοί Εύβοιας, 8ο, 90, 2000-01
685. Παπανδρέου Φωτεινή, Στεφανιά Λακωνίας, 8ο, 113, 2000-01
686. Τσικόπουλος Χρηστός, Τοξότες Ξάνθης, 8ο, 101, 2000-01
687. Συμιτλιώτου Παρθενόπη, Χώρισα (Κορυφές) Καβάλας, 8ο, 46, 2000-01
688. Τούρνα Μαλαμάτη, Αγχίαλος Θεσσαλονίκης, 8ο, 102, 2000-01
689. Χαρταλάμη Μαρία, Λάρισα, Λάρισας, 8ο, 109, 2000-01
690. Σδερίδης Τριαντάφυλλος, Παλαιό Γυναικόκαστρο Κιλκίς, 8ο, 56, 2000-01
691. Τζιούτζιου Αικατερίνη, Μικρόβαλτο Κοζάνης, 8ο, 319, 2000-01
692. Σταθοπούλου Κωνσταντίνα, Δροσοπηγή Φλώρινας, 8ο, 180, 2000-01
693. Χατζηγεωργίου Δημήτριος, Πέρασμα Δράμας, 8ο, 37, 2000-01
694. Καπλάνη Χρυσάνθη, Παλιό Κλήμα Σκοπέλου Μαγνησίας, 8ο, 153, 2000-01
695. Σέγκου Βασιλική, Άνω Μητρούσι Σερρών, 8ο, 112, 2000-01
696. Κιοσσέ Μαγδαλινή, Εμμανουήλ Παπάς Σερρών, 8ο, 63, 2000-01

Pages

University web services

External web services

Contact us

Department of History and Ethnology

Panagi Tsaldari 1
Komotini, 69100

Τel: 25310-39462
Fax: 25310-39483

Email: secr@he.duth.gr

 

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.