Διαδικασία διαγραφής από το Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας

Η διαδικασία που απαιτείται για να διαγραφεί από το Τμήμα Ιστορίας και Εθνολογίας κάποιος φοιτητής που έχει πάρει μετεγγραφή σε άλλο πανεπιστήμιο είναι η εξής:
1.     Βεβαίωση από το γραφείο (Σ4) των φοιτητικών εστιών ότι δεν οφείλει δωμάτιο (τηλ. επικοινωνίας 2531052012)
2.     Βεβαίωση από τη βιβλιοθήκη ότι δεν οφείλει βιβλία (τηλ. επικοινωνίας 2531039465)
3.     Αποστολή αίτησης ή υπεύθυνης δήλωσης, στην οποία βεβαιώνεται το γνήσιο της υπογραφής. (η αποστολή γίνεται στο fax της γραμματείας 2531039483)
4.     Επίσης πάνω στην αίτηση-υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να αναφέρεται πλήρης δ/νση και τηλ. και ο τρόπος που θέλει ο φοιτητής να του αποσταλεί (courier με χρέωση παραλήπτη ή ελτα)
Η αναζήτηση των βεβαιώσεων 1,2 να γίνεται τηλεφωνικά από τον ίδιο τον φοιτητή όταν αυτός δεν βρίσκεται στην Κομοτηνή και οι βεβαιώσεις θα αποστέλλονται υπηρεσιακά στο Τμήμα από τα αρμόδια γραφεία.

Προσοχη! Οι φοιτητές που θέλουν να διαγραφούν λόγω μεταγγραφής τους σε άλλο ΑΕΙ θα πρέπει πρώτα να καταθέσουν τα χαρτιά τους στο Τμήμα που θα εγγραφούν (κατόπιν συννενόησης με την Γραμματεία)
και αφού ελεγχθούν  και ενημερωθούν ότι όλα είναι εντάξει με τα χαρτιά τους τότε θα προχωρήσουν στην διαγραφή  τους απο το Τμήμα μας.