Διεθνές συνέδριο: «Το ελληνικό "λαϊκό" μυθιστόρημα του 19ου αιώνα. Θεωρητικά Ζητήματα»

Το Εργαστήριο Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης οργανώνει διεθνές επιστημονικό συνέδριο με τίτλο: «Το ελληνικό "λαϊκό" μυθιστόρημα του 19ου αιώνα. Θεωρητικά Ζητήματα», το οποίο θα διεξαχθεί στην Κομοτηνή στις 25-27 Μαΐου 2018, στις εγκαταστάσεις του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης. Το συνέδριο είναι αφιερωμένο στον Νεοελληνιστή - Ομότιμο Καθηγητή στη Σορβόννη κ. Henri Tonnet, ο οποίος έχει συμβάλει καθοριστικά με τις εργασίες του στη μελέτη του ελληνικού «λαϊκού» μυθιστορήματος του 19ου αιώνα.
Το συνέδριο θα μεταδίδεται ζωντανά από το διαδίκτυο. Το link για την σύνδεση είναι το: synergia.edu.duth.gr. Επιλέγετε την αίθουσα "Συνέδριο", συμπληρώνετε το ονοματεπώνυμό σας και ως κωδικό γράφετε duth.

Παρασκευή, 25 Μαΐου, 2018 έως Κυριακή, 27 Μαΐου, 2018
Τοποθεσία: